Rugby Oregon Online Registration Registration | Rugby Oregon skip navigation
    TO RETURN TO RUGBYOREGON.COM, CLICK ON THE RUGBY OREGON LOGO.
Standings - Grades 7-8 Boys
Team Games Win Draw Loss Game
Points
Ref.
Points
Total
Points
EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS 7 6 0 1 25 0 25
3RR THUNDER 7 6 0 1 24 0 24
LACAMAS KNIGHTS 7 6 0 1 24 0 24
BEAVERTON 7 5 0 2 20 0 20
3RR SHARKS 7 4 0 3 16 0 16
EASTSIDE BRUINS 7 2 1 4 11 0 11
PORTLAND WESTSIDE WARRIORS 7 2 1 4 11 0 11
BATTLE GROUND REBELS BLACK 7 1 0 6 5 0 5
BATTLE GROUND REBELS GOLD 7 1 0 6 5 0 5
LINN BENTON 7 1 0 6 4 0 4
Scoring System: Win = 4, Tie = 2, Loss by 10 or less = 1, Loss by more than 10 = 0

Schedule - Grades 7-8 Boys     

TimeHome Team Visiting Team Location Referee Athletic Trainer
Saturday, 3/19/2016
10:00 AM  BATTLE GROUND REBELS GOLD25BEAVERTON40Delta Park #2 Johann Olivier Bryce Gillespie
11:00 AM  EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS45EASTSIDE BRUINS10Delta Park #2. Martin Stephenson Bryce Gillespie
12:00 PM  BATTLE GROUND REBELS BLACK5LACAMAS KNIGHTS40Delta Park #2 Johann Olivier Bryce Gillespie
1:00 PM  PORTLAND WESTSIDE WARRIORS30LINN BENTON30 FDelta Park #2. Lance Henwood Bryce Gillespie
2:00 PM  3RR SHARKS453RR THUNDER25Delta Park #2 Martin Stephenson Bryce Gillespie
Friday, 3/25/2016
4:45 PM  BATTLE GROUND REBELS BLACK25BATTLE GROUND REBELS GOLD35Laurin Middle School Lance Henwood
Saturday, 4/2/2016
12:00 PM  BATTLE GROUND REBELS GOLD25EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS45Lents Park #3 Marc French Bryce Gillespie
1:00 PM  3RR THUNDER50LACAMAS KNIGHTS30Lents Park #3. Andre Barkhuizen Bryce Gillespie
2:00 PM  LINN BENTON35BATTLE GROUND REBELS BLACK50Lents Park #3 Andrew Creighton Bryce Gillespie
3:00 PM  3RR SHARKS45PORTLAND WESTSIDE WARRIORS20Lents Park #3. S Tuitavake Bryce Gillespie
4:00 PM  BEAVERTON55EASTSIDE BRUINS20Lents Park #3 D Fitchett Bryce Gillespie
Saturday, 4/9/2016
10:00 AM  BEAVERTON15EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS35Delta Park #2 Martin Stephenson
11:00 AM  EASTSIDE BRUINS353RR SHARKS40Delta Park #2. Andre Barkhuizen
12:00 PM  3RR THUNDER40PORTLAND WESTSIDE WARRIORS30Delta Park #2 Mitchell Wells
1:00 PM  LINN BENTON25LACAMAS KNIGHTS40Delta Park #2. Jadon Procter
Saturday, 4/16/2016
10:00 AM  EASTSIDE BRUINS25LINN BENTON60Delta Park #2 D Fitchett
11:00 AM  BEAVERTON553RR SHARKS20Delta Park #2. Andrew Creighton
12:00 PM  BATTLE GROUND REBELS GOLD5LACAMAS KNIGHTS40Delta Park #2 Scott Griswold
1:00 PM  PORTLAND WESTSIDE WARRIORS45BATTLE GROUND REBELS BLACK15Delta Park #2. S Tuitavake
2:00 PM  EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS403RR THUNDER45Delta Park #2 Martin Stephenson
Saturday, 4/23/2016
9:00 AM  PORTLAND WESTSIDE WARRIORS25EASTSIDE BRUINS25Laurin Middle School #1 Marc French
10:00 AM  BATTLE GROUND REBELS GOLD303RR SHARKS50Laurin Middle School #1. D Fitchett
11:00 AM  LINN BENTON103RR THUNDER45North Albany MS Dave Dickson
11:00 AM  BEAVERTON25LACAMAS KNIGHTS45Laurin Middle School #1 Martin Stephenson
12:00 PM  BATTLE GROUND REBELS BLACK15EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS40Laurin Middle School #1. Mitchell Wells
Saturday, 4/30/2016
10:00 AM  EASTSIDE BRUINS30BATTLE GROUND REBELS GOLD25Delta Park #2 Josh Henman
11:00 AM  LINN BENTON10BEAVERTON45Delta Park #2. Jadon Procter
12:00 PM  BATTLE GROUND REBELS BLACK253RR THUNDER60Delta Park #2 D Fitchett
1:00 PM  LACAMAS KNIGHTS50PORTLAND WESTSIDE WARRIORS15Delta Park #2. Marc French
2:00 PM  3RR SHARKS15EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS45Delta Park #2 Martin Stephenson
Saturday, 5/7/2016
10:00 AM  LACAMAS KNIGHTS353RR SHARKS0Delta Park #2 Marc French
11:00 AM  LINN BENTON25EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS60Delta Park #2. Andre Barkhuizen
12:00 PM  BATTLE GROUND REBELS BLACK30EASTSIDE BRUINS45Delta Park #2 Martin Stephenson
1:00 PM  PORTLAND WESTSIDE WARRIORS10BEAVERTON45Delta Park #2. D Fitchett
2:00 PM  3RR THUNDER45BATTLE GROUND REBELS GOLD30Delta Park #2 Lance Henwood
Saturday, 5/14/2016
MIDDLE SCHOOL BOYS - SEMIFINALS Delta Park #2
10:00AM - BATTLE GROUND REBELS BLACK (10 ) VS. LINN BENTON (40) Delta Park #2 Andre Barkhuizen
11:00AM - 3RR SHARKS (30) VS. BATTLE GROUND REBELS GOLD (20) Delta Park #2 Scott Griswold
1:00PM - 3RR THUNDER (10) VS. LACAMAS KNIGHTS (50) Delta Park #2 Fergus Nolan
2:00PM - EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS (30) VS. BEAVERTON (15) Delta Park #2 Martin Stephenson
12:00PM - EASTSIDE BRUINS (45) VS. PORTLAND WESTSIDE WARRIORS (10) Delta Park #2 D Fitchett
Saturday, 5/21/2016
PLATE FINAL - 3RR THUNDER (25) VS. BEAVERTON (50) Delta Park #2 Martin Stephenson
CUP FINAL - EAST COUNTY/GRESHAM RAIDERS (15) VS. LACAMAS KNIGHTS (25) Delta Park #2 Ryan Curtis